NIEPOWTARZALNY PROJEKT DOMU

STWORZONY W OPARCIU O INDYWIDUALNE POTRZEBY

MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE MOŻLIWOŚCI, OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I PIENIĘDZY,

ARANŻACJA UKŁADU FUNKCJONALNEGO ZGODNA Z INDYWIDUALNYMI POTRZEBAMI 

 

PROJEKTY INDYWIDUALNE

      W gospodarstwie domowym spędzamy większą część naszego życia, dlatego bardzo ważne jest abyśmy się czuli w nim komfortowo i aby był on dopasowany do naszej osobowości, warunków finansowych i trybu życia. W realizowaniu tych funkcji idealnym rozwiązaniem jest indywidualny projekt domu. Dzięki niemu dokładnie określić można nie tylko kształt i wysokość budynku, jego usytuowanie na działce, wielkości i kształty pomieszczeń czy okien. Niekonwencjonalny projekt domu pozwala tak dopasować koncepcję, aby wykonanie budynku oraz jego późniejsza eksploatacja były dostosowane do osobistych upodobań i możliwości finansowych jego mieszkańców.

Jest on idealnym rozwiązaniem dla osób, ceniących sobie nie tylko indywidualizm oraz oryginalność, ale również przywiązujących wagę do funkcjonalnych rozwiązań ukierunkowanych na konkretne potrzeby, chcących uzyskać maksymalne korzyści w zagospodarowaniu przestrzeni i pragnących wybudować dom energooszczędny, tani w eksploatacji, ale równocześnie przyjazny i komfortowy w użytkowaniu.

Zalety projektów indywidualnych wykonanych w moim biurze:

  • projekty gotowe nie zawsze są najtańszym i najlepszym rozwiązaniem. Nie ma w tym przypadku pewności czy dom będzie spełniał wszystkie wymagania. Zazwyczaj niezbędna jest modyfikacja projektu, która nie jest tania i często jest nie możliwa do wykonania tak jakby życzył sobie tego inwestor. Wówczas najczęściej okazuje się, że koszty są dużo większe niż pierwotnie zakładano, a do tego trzeba samodzielnie wykonać wiele dodatkowych czynności, które są  uciążliwe i czasochłonne. Ponadto wiele niedogodności ujawnia się dopiero podczas użytkowania budynku i pociąga za sobą lawinę kosztownych, uciążliwych dla całej rodziny zmian.
  • Indywidualny projekt domu wykonany przez moją pracownię gwarantuje spełnienie wszystkich oczekiwań estetycznych, funkcjonalnych, finansowych oraz co najważniejsze otrzymujecie Państwo wsparcie ze stron projektanta, który całkowicie odpowiada za wykonaną pracę. Zajmuję się również kwestiami formalnymi, kłopotliwymi dla osób nie znających branży. Macie możliwość rozważenia wielu wariantów dla waszej działki spośród których możecie wybrać ten najlepszy i najbardziej korzystny. Wykonuję niekonwencjonalne projekty na zamówienie ukierunkowane na realne potrzeby, a praca opiera się na konkretnych rozwiązaniach dostosowanych do potrzeb przyszłych użytkowników zarówno na etapie budowy, jak i jego późniejszej eksploatacji. W realizacji najlepszych rozwiązań pomaga mi ogromne doświadczenie w branży.

Co wyróżnia moją pracownię:

  • wieloletnie doświadczenie = fachowe doradztwo

Przez cały okres projektowania jesteście Państwo prowadzeni bezpośrednio przez architekta posiadającego bogate doświadczenie, fachowe kwalifikacje oraz uprawnienia, który dzięki wzajemnej współpracy odzwierciedla w projekcie Państwa marzenia. Moim klientom prezentuje różne warianty określając szczegółowo wady i zalety każdego z nich, pomagam starannie przeanalizować wszystkie możliwości i wybrać najlepsze i najkorzystniejsze rozwiązania. Otrzymujecie profesjonalne doradztwo na każdym etapie projektowym

  • niepowtarzalność

Realizuję rozwiązania nie powielone przez innych (gwarancja, że projekt nigdy nie zostanie wykorzystany jako typowy). Każdy aspekt budowlany traktuję indywidualnie, a projektowanie nie ograniczam do stosowania typowych rozwiązań.

  • maksymalne wykorzystanie możliwości

Moje propozycje projektowe ukierunkowane są w zależności od potrzeb rodzinnych, ale i również wielkości i kształtu działki, jej specyficznych uwarunkowań, warunków zagospodarowania przestrzennego i innych czynników które mają kluczowy wpływ na na wygląd przyszłego domu. Dzięki temu zyskujecie Państwo projekt, który wykorzystuje maksymalne możliwości, spełnia wasze wszystkie wymagania i co najważniejsze nie wymaga późniejszych poprawek czy zmian, jak to ma miejsce przy realizowaniu projektów gotowych.

  • aranżacja układu funkcjonalnego domu zgodna z potrzebami

Uzyskujcie Państwo układ funkcjonalny wnętrza odpowiadający waszym potrzebom. Nie musicie dopasowywać się do gotowych szablonowych rozwiązań, które nie zawsze są praktyczne i przyjazne.

  • prawdziwe oszczędności długofalowe

Moje projekty ukierunkowane są na uzyskanie przez Państwa rzeczywistych oszczędności. Otrzymujecie projekt zarówno dopasowujący realizację budowy do Państwa oczekiwań finansowych i równocześnie uwzględniający ekonomiczne aspekty eksploatacji budynku. Wyklucza to późniejsze dodatkowe inwestycje spowodowane błędnym planowaniem i pozwala uzyskać prawdziwe oszczędności długoczasowe.

  • oszczędność czasu

Przy realizacji projektu zajmuję się sprawami formalnymi, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. W ramach prac przedprojektowych moje biuro oferuje również pomoc przy opracowaniu wniosku o ustalenie warunków zabudowy oraz wykonuje projekt koncepcyjny często potrzebny przy projektach przebudowy. Współpracuję z fachowcami branżowymi, miedzy innymi z geologiem, który wykonuje dokumentacje geotechniczne wraz z odwiertami, jak również z geodetą, który realizuje mapki dla celów projektowych. Nie tracicie zatem Państwo czasu na poszukiwanie we własnym zakresie odpowiednich fachowców, którzy wykonaliby powyższe prace.

 

Aby usprawnić cały proces projektowy zestawiłam wszelkie czynności związane z przygotowaniem materiałów i dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia prac projektowych, również zgodne z procedurami administracyjnymi w urzędach i spis dokumentów jakie należy dostarczyć do mojego biura. Zachęcam do zapoznania się z nimi z zakładce Procedury budowy domu

 

Zapraszam do współpracy!
architekt Ewa Pieslak-Boruńska